sloveská verzia koukněte na náš Facebook

APLIKACE ZÁCHRANKA

Mobilní aplikace pro život

Přivolejte Zdravotnickou záchrannou službu a Horskou službu stiskem jednoho tlačítka. Odešlete svou polohu a další důležíté informace.

 

Placeholder image APLIKACE ZÁCHRANKA

 

Aplikace Záchranka – chytrý pomocník v kapse

Ať už se nacházíte kdekoliv, nikdy nevíte, co se může stát. Proto je dobré mít při sobě pomocníka, který v případě nouze rychle kontaktuje zdravotnickou záchrannou službu.

 

Není nic jednoduššího než si do mobilu stáhnout aplikaci Záchranka. Ve chvíli, kdy budete v krizové situaci, stačí zmáčknout velké červené tlačítko. To odešle vaši GPS polohu na dispečink zdravotnické záchranné služby daného kraje a aplikace následně vytočí číslo 155. Spojíte se tak se záchranáři i telefonicky a budete jim moct popsat, co se stalo. Použitím aplikace jim rozhodně usnadníte práci – budou přesně vědět, kde se nacházíte, kdo volá, kolik máte baterie, jaké jsou vaše zdravotní údaje a další informace, které si do aplikace sami uložíte. Takže čas jejich dojezdu k vám bude kratší, což znamená, že pomoc přijede dřív.

 

Jak funguje appka na horách?

Pokud budete potřebovat zachránit na horách, aplikace to sama podle GPS signálu rozezná a jediným stiskem velkého červeného tlačítka přivoláte jak nejbližší záchranáře, tak horskou službu.

 

Jak funguje Záchranka v zahraničí?

Aplikace Záchranka je v tuto chvíli kompletně funkční i v Rakousku. Po přejetí hranic se vám číslo 155 na velkém červeném tlačítku změní na rakouskou tísňovou linku – tedy číslo 144. Stisknutím tlačítka dochází stejně jako v ČR k odeslání vaší polohy a dalších informací na linku 144. Současně je linka 144 vytočena telefonickým hovorem.

 

Nově funguje aplikace Záchranka i na území slovenských hor, kde po stisku tlačítka odejde nouzová zpráva Horské záchranné službě Slovenska.

 

V ostatních zahraničních zemích zatím nedochází k odeslání vaší polohy a datových informací. Aplikace však vždy vybere na základě vaší polohy telefonní číslo daného státu, které následně vytáčí. Více na www.zachrankaapp.cz.

 

aplikace Záchranka