sloveská verzia

NOVINKY 2024

17.dubna 2024

 

Změna ve vedení Apenvereinu!

 

Viceprezident Wolfgang Schnabl přebírá funkci od Geralda Dunkel-Schwarzenbergera.

 

Wolfgang Schnabl
Wolfgang Schnabl je s Alpenvereinem úzce spjat již více než 24 let. Foto: Alpenverein/Freudenthaler

 

Gerald Dunkel-Schwarzenberger, od začátku roku prezident Alpenvereinu, odstupuje z funkce prezidenta alpského spolku ze závažných osobních důvodů. Jeho zástupce v předsednictvu, viceprezident Dr. Wolfgang Schnabl (na snímku z výroční valné hromady 2023), převezme v souladu se stanovami funkci prezidenta.

 

"Gerald Dunkel-Schwarzenberger pomáhal utvářet osudy Alpenvereinu v různých funkcích od roku 2008. Rádi bychom mu poděkovali za jeho neúnavné nasazení a dlouholetou obětavou práci. Přejeme mu vše dobré do dalších výzev," zdůrazňuje Clemens Matt, generální sekretář Alpenvereinu. Dunkel-Schwarzenberger zůstane i v budoucnu spojen se spolkem v jeho angažovanosti v oblasti horských sportů šetrných k přírodě, inkluze, ochrany přírody a klimatu.

 

Wolfgang Schnabl je s Alpenvereinem úzce spjat již více než 24 let. V roce 2000 převzal funkci předsedy sekce Stockerau a v letech 2009 až 2017 předsedal dolnorakouskému zemskému spolku. Od roku 2009 je Schnabl členem spolkového výboru a od roku 2018 je členem předsednictva jako viceprezident. Jako nadšený horolezec absolvoval mimo jiné školení turistického průvodce a vedoucího mládeže. Třiašedesátiletý biochemik s doktorátem pracuje jako expert na informační bezpečnost v Dolním Rakousku.

 

Přejeme mu dobrý start v jeho nové funkci a těšíme se na spolupráci.

 

 

Zdroj:

Tiskové oddělení:

Österreichischer Alpenverein

Öffentlichkeitsarbeit

www.alpenverein.at

 

 

ALPENVEREIN EDELWEISS CZ

 

archiv novinek